Biblia.sk je neziskový projekt Slovenskej biblickej spoločnosti. Napriek tomu, že ju používame všetci zadarmo, jej udržiavanie a rozvoj zadarmo nie je. Vaša finančná podpora nám umožní pokračovať v šírení Božieho slova cez Biblia.sk, prostredníctvom vydávania Biblií a biblických titulov či prostredníctvom iných projektov.

Nastavenia
Kniha proroka Daniela

Výber kapitoly

Záložky

Botekov preklad
2 Nato dal kráľ Nabuchodonozor zvolať satrapov, prefektov, miestodržiteľov, radcov, strážcov pokladov, sudcov, vojvodcov a všetky kniežatá provincií, aby sa zišli na posviacku sochy, ktorú dal postaviť kráľ Nabuchodonozor. 3 Tak sa teda zišli satrapovia, prefekti, miestodržitelia, radcovia, strážcovia pokladov, sudcovia, vojvodcovia a kniežatá provincií na posviacku sochy, ktorú dal postaviť kráľ Nabuchodonozor. 4 Vtedy hlásateľ kričal mocným hlasom: "Ó, vy národy, ľudia všetkých rečí! Pre vás platí tento rozkaz: 5 Keď počujete hlas rohu, trúby, citary, sambuky, psaltéria, gájd a rozličných hudobných nástrojov, padnite na tvár a klaňajte sa zlatej soche, ktorú dal postaviť kráľ Nabuchodonozor! 6 Ktokoľvek nepadne na tvár a nebude sa klaňať, bude ihneď hodený do rozpálenej pece."
Ekumenický preklad
Hlásateľ hlasno volal: „Prikazuje sa vám, ľud rozličných národností a jazykov:3,4 Dan 3,7.29.31; 5,19; 6,26; 7,14; Zj 5,9
Katolícky preklad
A hlásateľ hlasno oznamoval: "Oznamuje sa vám, národy, kmene a nárečia:
Roháčkov preklad
A hlásateľ volal z celej sily: Vám sa rozkazuje, ľuďom, národom a jazykom:
Evanjelický preklad
Hlásateľ nahlas volal: Prikazuje sa vám, ľudia, národy a národnosti:
Botekov preklad
Vtedy hlásateľ kričal mocným hlasom: "Ó, vy národy, ľudia všetkých rečí! Pre vás platí tento rozkaz:

Novinky zo Slovenskej biblickej spoločnosti

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát, 2018

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát s DT, 2018

NZ, žalmy a príslovia, Slovenský ekumenický preklad, 2018

V Slovenskej biblickej spoločnosti veríme,
že Božie slovo nestratilo na svojej večnej hodnote.
Preto ho s Božou pomocou šírime v tlačenej, elektronickej, ale aj v audio a video podobe.

Projekty Vydavateľstvo

Počúvať Bibliu môžete aj bez internetu. Slovenský ekumenický preklad Biblie v audio formáte na stiahnutie si môžete zakúpiť na tomto mieste. (skryť informáciu)