Biblia.sk je neziskový projekt Slovenskej biblickej spoločnosti. Napriek tomu, že ju používame všetci zadarmo, jej udržiavanie a rozvoj zadarmo nie je. Vaša finančná podpora nám umožní pokračovať v šírení Božieho slova cez Biblia.sk, prostredníctvom vydávania Biblií a biblických titulov či prostredníctvom iných projektov.

Nastavenia
Kniha proroka Daniela

Výber kapitoly

Záložky

Botekov preklad
42 Nenechaj nás v hanbe, ale nalož s nami zhovievavo podľa svojho veľkého milosrdenstva. 43 Zachráň nás svojou zázračnou mocou, Pane, daj, aby sa tvoje meno preslávilo! 44 Nech sú pokorení všetci, čo robia zle tvojim sluhom, nech sú zahanbení, zbavení všetkej svojej moci, nech sa zlomí ich sila! 45 Nech vedia, že ty si jediný Boh a Pán, preslávený po celom svete." 46 Kráľovi sluhovia, ktorí ich hodili do pece, neprestajne rozpaľovali pec naftou, smolou, pazderím a raždím,
Ekumenický preklad
Kiež vyjdú na posmech všetci, čo robia zle tvojim služobníkom, kiež budú zahanbení pre stratu všetkej svojej moci a vlády, kiež bude rozdrvená ich sila.
Katolícky preklad
Nech sa hanbia všetci, čo preukazujú zlo tvojim sluhom, nech ich zahanbí všetka tvoja moc a ich sila nech je pošliapaná!
Botekov preklad
Nech sú pokorení všetci, čo robia zle tvojim sluhom, nech sú zahanbení, zbavení všetkej svojej moci, nech sa zlomí ich sila!

Novinky zo Slovenskej biblickej spoločnosti

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát, 2018

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát s DT, 2018

NZ, žalmy a príslovia, Slovenský ekumenický preklad, 2018

V Slovenskej biblickej spoločnosti veríme,
že Božie slovo nestratilo na svojej večnej hodnote.
Preto ho s Božou pomocou šírime v tlačenej, elektronickej, ale aj v audio a video podobe.

Projekty Vydavateľstvo

Počúvať Bibliu môžete aj bez internetu. Slovenský ekumenický preklad Biblie v audio formáte na stiahnutie si môžete zakúpiť na tomto mieste. (skryť informáciu)