Biblia.sk je neziskový projekt Slovenskej biblickej spoločnosti. Napriek tomu, že ju používame všetci zadarmo, jej udržiavanie a rozvoj zadarmo nie je. Vaša finančná podpora nám umožní pokračovať v šírení Božieho slova cez Biblia.sk, prostredníctvom vydávania Biblií a biblických titulov či prostredníctvom iných projektov.

Nastavenia
Kniha proroka Daniela

Výber kapitoly

Záložky

Botekov preklad
48 a vyraziac z pece spálil Chaldejcov, ktorí boli okolo pece. 49 Ale Pánov anjel zostúpil do pece k Azariášovi a jeho druhom, vyrazil ohnivé plamene z pece, 50 stred pece však urobil, akoby tam vial vlhký vetrík. Plameň sa ich vôbec nedotkol, neublížil im, ani im nebol na ťarchu. 51 Vtedy všetci traja dali sa jedným hlasom prespevovať, ďakovať Bohu a oslavovať ho v peci hovoriac: 52 "Buď oslávený, Pán a Boh našich otcov, hodný večnej chvály a slávy. Nech je oslávené tvoje slávne a sväté meno, hodné večnej chvály a slávy.
Ekumenický preklad
a spôsobil, že stredom pece povieval vlahý vánok. Ich sa však oheň vôbec nedotkol ani ich netrápil, ani im nebol na ťarchu.
Katolícky preklad
stred pece však urobil, akoby tam vial vietor s rosou, takže oheň sa ich vôbec nedotýkal, ani ich nezarmucoval, ani im nebol na ťarchu.
Botekov preklad
stred pece však urobil, akoby tam vial vlhký vetrík. Plameň sa ich vôbec nedotkol, neublížil im, ani im nebol na ťarchu.

Novinky zo Slovenskej biblickej spoločnosti

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát, 2018

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát s DT, 2018

NZ, žalmy a príslovia, Slovenský ekumenický preklad, 2018

V Slovenskej biblickej spoločnosti veríme,
že Božie slovo nestratilo na svojej večnej hodnote.
Preto ho s Božou pomocou šírime v tlačenej, elektronickej, ale aj v audio a video podobe.

Projekty Vydavateľstvo

Počúvať Bibliu môžete aj bez internetu. Slovenský ekumenický preklad Biblie v audio formáte na stiahnutie si môžete zakúpiť na tomto mieste. (skryť informáciu)