Biblia.sk je neziskový projekt Slovenskej biblickej spoločnosti. Napriek tomu, že ju používame všetci zadarmo, jej udržiavanie a rozvoj zadarmo nie je. Vaša finančná podpora nám umožní pokračovať v šírení Božieho slova cez Biblia.sk, prostredníctvom vydávania Biblií a biblických titulov či prostredníctvom iných projektov.

Nastavenia
Kniha proroka Daniela

Výber kapitoly

Záložky

Botekov preklad
90 Všetci, ktorí si ho uctievate, oslavujte Pána, Boha bohov, lebo jeho láska je večná!" 91 Vtedy kráľ Nabuchodonozor užasol. Náhle vyskočil a pýtal sa svojich dvoranov: "Či sme nehodili do ohňa troch poviazaných chlapov?" Odpovedali mu: "Isteže, kráľ!" 92 On povedal: "Ale ja vidím štyroch mužov, nepoviazaných, prechádzať sa uprostred ohňa a úraz na nich nevidieť a ten štvrtý vyzerá ako syn bohov." 93 Nabuchodonozor pristúpil k dverám rozpálenej pece a skríkol: "Šadrach, Mešach a Abed Nego, sluhovia Najvyššieho Boha, vyjdite von a poďte sem!" Vtedy Šadrach, Mešach a Abed Nego vyšli z ohňa. 94 Zbehli sa satrapovia, prefekti, miestodržitelia a kráľovi dvorania, obdivovali tých ľudí a videli, že oheň nemal moc nad ich telami; vlások na hlave im neohorel, ich šaty boli nedotknuté a zápach ohňa ich neprenikol.
Ekumenický preklad
Ten však povedal: „Hľa, vidím uprostred ohňa chodiť štyroch nezviazaných mužov, ktorí neutrpeli nijakú ujmu, a vzhľad toho štvrtého je podobný synovi bohov.“
Katolícky preklad
Povedal: "Ja vidím štyroch rozpútaných mužov prechádzať sa uprostred ohňa a niet na nich nijakého úrazu, výzor štvrtého je však podobný synovi bohov."
Roháčkov preklad
Odpovedal a riekol: Hľa, ja vidím štyroch mužov nepoviazaných, ktorí slobodne chodia prostred ohňa, a nieto na nich porušenia, a ten štvrtý je na pohľad podobný synovi bohov.
Evanjelický preklad
On povedal: Ja však vidím štyroch mužov voľne sa prechádzať v ohni, a niet na nich stopy porušenia. Ale výzor štvrtého je podobný synovi bohov.
Botekov preklad
On povedal: "Ale ja vidím štyroch mužov, nepoviazaných, prechádzať sa uprostred ohňa a úraz na nich nevidieť a ten štvrtý vyzerá ako syn bohov."

Novinky zo Slovenskej biblickej spoločnosti

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát, 2018

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát s DT, 2018

NZ, žalmy a príslovia, Slovenský ekumenický preklad, 2018

V Slovenskej biblickej spoločnosti veríme,
že Božie slovo nestratilo na svojej večnej hodnote.
Preto ho s Božou pomocou šírime v tlačenej, elektronickej, ale aj v audio a video podobe.

Projekty Vydavateľstvo

Počúvať Bibliu môžete aj bez internetu. Slovenský ekumenický preklad Biblie v audio formáte na stiahnutie si môžete zakúpiť na tomto mieste. (skryť informáciu)