Biblia.sk je neziskový projekt Slovenskej biblickej spoločnosti. Napriek tomu, že ju používame všetci zadarmo, jej udržiavanie a rozvoj zadarmo nie je. Vaša finančná podpora nám umožní pokračovať v šírení Božieho slova cez Biblia.sk, prostredníctvom vydávania Biblií a biblických titulov či prostredníctvom iných projektov.

Nastavenia
Kniha Sudcov

Výber kapitoly

Záložky

Botekov preklad
3 Ale jeho otec a matka mu povedali: "Vari niet ženy medzi dcérami tvojich bratov a v celom mojom ľude, že si chceš vziať ženu z týchto neobrezaných Filištíncov?" Ale Samson odpovedal svojmu otcovi: "Túto vezmi pre mňa, lebo ona sa mi páči!" 4 Ale jeho otec a matka nevedeli, že to prichádza od Jahveho, ktorý hľadal príležitosť proti Filištíncom. V tom čase totiž Filištínci panovali nad Izraelom. 5 Raz Samson zostúpil do Timny. Keď prišiel k timnatským viniciam, tu mu mladý lev vyskočil s revom naproti. 6 Tu sa ho zmocnil Jahveho duch a on, hoci nemal nič v rukách, roztrhol leva, akoby to bolo kozľa. Otcovi a matke nepovedal, čo urobil. 7 Potom Samson zišiel dole, pozhováral sa s tou ženou a ona sa mu páčila.
Ekumenický preklad
Samson zišiel s otcom i matkou do Timny. Keď prichádzali k viniciam Timny, náhle proti nim vyskočil mladý revúci lev.
Katolícky preklad
Raz Samson zostupoval so svojím otcom a so svojou matkou do Tamnaty. Tak došli až k tamnatským viniciam. Zrazu zareval oproti nemu mladý lev.
Roháčkov preklad
Vtedy sišiel Samson i jeho otec i jeho matka dolu do Timnaty a keď prišli až k viniciam Timnaty, tu hľa, mladý lev reval oproti nemu.
Evanjelický preklad
Samson išiel s otcom i s matkou do Timny. Keď prišli k timnatským viniciam, ajhľa, levíča im vy šlo s revom oproti.
Botekov preklad
Raz Samson zostúpil do Timny. Keď prišiel k timnatským viniciam, tu mu mladý lev vyskočil s revom naproti.

Novinky zo Slovenskej biblickej spoločnosti

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát, 2018

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát s DT, 2018

NZ, žalmy a príslovia, Slovenský ekumenický preklad, 2018

V Slovenskej biblickej spoločnosti veríme,
že Božie slovo nestratilo na svojej večnej hodnote.
Preto ho s Božou pomocou šírime v tlačenej, elektronickej, ale aj v audio a video podobe.

Projekty Vydavateľstvo

Počúvať Bibliu môžete aj bez internetu. Slovenský ekumenický preklad Biblie v audio formáte na stiahnutie si môžete zakúpiť na tomto mieste. (skryť informáciu)