Biblia.sk je neziskový projekt Slovenskej biblickej spoločnosti. Napriek tomu, že ju používame všetci zadarmo, jej udržiavanie a rozvoj zadarmo nie je. Vaša finančná podpora nám umožní pokračovať v šírení Božieho slova cez Biblia.sk, prostredníctvom vydávania Biblií a biblických titulov či prostredníctvom iných projektov.

Nastavenia
Kniha Sudcov

Výber kapitoly

Záložky

Botekov preklad
17 Keď zdvihol oči, zbadal pocestného na námestí mesta a opýtal sa ho: "Kam ideš a odkiaľ prichádzaš?" 18 A on mu odpovedal: "Cestujeme z judského Betlehema do najvzdialenejšej časti Efraimského pohoria, odkiaľ pochádzam. Zašiel som do judského Betlehema a vraciam sa domov, ale nikto ma nechce prijať do domu. 19 Máme slamu a obrok pre naše osly a chlieb a víno pre mňa, pre tvoju slúžku a pre mládenca, ktorý sprevádza tvojho sluhu. Nič nám nechýba." 20 Starec mu povedal: "Pokoj s tebou! Čokoľvek potrebuješ, bude na mojej starosti; na námestí nemôžeš nocovať." 21 Voviedol ho do svojho domu, namiešal obrok oslom; keď si umyli nohy, jedli a pili.
Ekumenický preklad
Mám slamu i obrok pre naše osly, mám aj chlieb a víno pre seba i pre tvoju slúžku a pre mládenca, ktorý sprevádza tvojho služobníka. Nič mi nechýba.“
Katolícky preklad
Máme slamu a obrok pre svojho osla, aj chlieb a víno pre mňa, pre tvoju služobnicu a pre sluhu, ktorý je s tvojím služobníkom. Vôbec nič nám nechýba."
Roháčkov preklad
A jesto predsa aj slama aj obrok pre našich oslov, a mám aj chlieb aj víno pre seba i pre tvoju dievku i pre mládenca, ktorý je s tvojimi služobníkmi; nemáme nedostatku ničoho.
Evanjelický preklad
Mám aj slamu a krm pre naše osly, a chlieb i víno pre seba i pre svoju slúžku i pre sluhu, ktorý je s tvojím služobníkom; nič mi nechýba.
Botekov preklad
Máme slamu a obrok pre naše osly a chlieb a víno pre mňa, pre tvoju slúžku a pre mládenca, ktorý sprevádza tvojho sluhu. Nič nám nechýba."

Novinky zo Slovenskej biblickej spoločnosti

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát, 2018

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát s DT, 2018

NZ, žalmy a príslovia, Slovenský ekumenický preklad, 2018

V Slovenskej biblickej spoločnosti veríme,
že Božie slovo nestratilo na svojej večnej hodnote.
Preto ho s Božou pomocou šírime v tlačenej, elektronickej, ale aj v audio a video podobe.

Projekty Vydavateľstvo

Počúvať Bibliu môžete aj bez internetu. Slovenský ekumenický preklad Biblie v audio formáte na stiahnutie si môžete zakúpiť na tomto mieste. (skryť informáciu)