Biblia.sk je neziskový projekt Slovenskej biblickej spoločnosti. Napriek tomu, že ju používame všetci zadarmo, jej udržiavanie a rozvoj zadarmo nie je. Vaša finančná podpora nám umožní pokračovať v šírení Božieho slova cez Biblia.sk, prostredníctvom vydávania Biblií a biblických titulov či prostredníctvom iných projektov.

Nastavenia
Kniha Sudcov

Výber kapitoly

Záložky

Botekov preklad
3 jej muž sa vybral za ňou, aby prehovoril k jej srdcu a priviedol ju späť. Mal so sebou svojho sluhu a dva osly. Ona ho uviedla do domu svojho otca; keď ho otec mladej ženy zbadal, s radosťou mu šiel naproti. 4 Otec mladej ženy, jeho tesť, ho zdržal a on zostal u neho tri dni; jedli a pili aj nocovali tam. 5 Na štvrtý deň vstali včasráno a Levita sa vyberal na cestu, ale otec mladej ženy povedal svojmu zaťovi: "Posilni sa kúskom chleba, potom pôjdete." 6 Sadli si a obidvaja sa dali do jedla a pitia. Potom povedal otec mladej ženy tomu mužovi: "Prosím ťa, zostaň tu na noc a cíť sa dobre!" 7 Keďže muž vstal, aby sa vydal na cestu, jeho tesť naliehal na neho, takže tam prenocoval.
Ekumenický preklad
Na štvrtý deň včasráno sa chystal odcestovať, no otec dievky prehováral svojho zaťa: „Posilnite sa kúskom chleba a potom pôjdete.“
Katolícky preklad
Na štvrtý deň včasráno vstali a keď sa chystal na cestu, povedal otec dievčaťa svojmu zaťovi: "Posilni sa ešte kúskom chleba! Potom pôjdete!"
Roháčkov preklad
Ale štvrtého dňa bolo, že vstali skoro ráno, a človek sa zobral, že pojde. Avšak otec dievčiny povedal svojmu zaťovi: Posilni svoje srdce kúskom chleba, a potom pojdete.
Evanjelický preklad
Na štvrtý deň včasráno vyberal sa na cestu. Ale otec dievčaťa povedal svojmu zaťovi: Posilni sa najprv kúskom chleba, potom môžete odísť.
Botekov preklad
Na štvrtý deň vstali včasráno a Levita sa vyberal na cestu, ale otec mladej ženy povedal svojmu zaťovi: "Posilni sa kúskom chleba, potom pôjdete."

Novinky zo Slovenskej biblickej spoločnosti

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát, 2018

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát s DT, 2018

NZ, žalmy a príslovia, Slovenský ekumenický preklad, 2018

V Slovenskej biblickej spoločnosti veríme,
že Božie slovo nestratilo na svojej večnej hodnote.
Preto ho s Božou pomocou šírime v tlačenej, elektronickej, ale aj v audio a video podobe.

Projekty Vydavateľstvo

Počúvať Bibliu môžete aj bez internetu. Slovenský ekumenický preklad Biblie v audio formáte na stiahnutie si môžete zakúpiť na tomto mieste. (skryť informáciu)