Biblia.sk je neziskový projekt Slovenskej biblickej spoločnosti. Napriek tomu, že ju používame všetci zadarmo, jej udržiavanie a rozvoj zadarmo nie je. Vaša finančná podpora nám umožní pokračovať v šírení Božieho slova cez Biblia.sk, prostredníctvom vydávania Biblií a biblických titulov či prostredníctvom iných projektov.

Nastavenia
Prvá kniha Makabejcov

Výber kapitoly

Záložky

Ekumenický preklad
52 Vtedy sa k nim pripojili mnohí z ľudu, každý, kto opustil zákon. Páchali v krajine zlo 53 a prinútili Izraelitov ukrývať sa po všelijakých skrýšach. 54 Pätnásteho kisléva roku stoštyridsaťšesť postavil na oltár ohavnosť spustošenia1,54 V decembri r. 167 pred Kr. Antiochos na oltár postavil ohyzdnú modlu Dia Olympského (porov. Dan 9,27; 11,31; 12,11). a dookola po judských mestách vystaval oltáre.1,54 Dan 8,11-12 55 Kadidlové obety prinášali pri dverách domov a na širokých priestranstvách. 56 No knihy zákona, ktoré našli, roztrhali a spálili v ohni.
Ekumenický preklad
Pätnásteho kisléva roku stoštyridsaťšesť postavil na oltár ohavnosť spustošenia1,54 V decembri r. 167 pred Kr. Antiochos na oltár postavil ohyzdnú modlu Dia Olympského (porov. Dan 9,27; 11,31; 12,11). a dookola po judských mestách vystaval oltáre.1,54 Dan 8,11-12
Katolícky preklad
Nariadil, aby obetovali všetky júdske mestá, od prvého až do posledného.
Botekov preklad
Pätnásteho dňa kisleva v stošesťdesiatom piatom roku dal kráľ Antiochos postaviť na oltár celopalov Ohavnosť spustošenia a v okolitých judských mestách postavili pohanské oltáre.

Novinky zo Slovenskej biblickej spoločnosti

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát, 2018

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát s DT, 2018

NZ, žalmy a príslovia, Slovenský ekumenický preklad, 2018

V Slovenskej biblickej spoločnosti veríme,
že Božie slovo nestratilo na svojej večnej hodnote.
Preto ho s Božou pomocou šírime v tlačenej, elektronickej, ale aj v audio a video podobe.

Projekty Vydavateľstvo

Počúvať Bibliu môžete aj bez internetu. Slovenský ekumenický preklad Biblie v audio formáte na stiahnutie si môžete zakúpiť na tomto mieste. (skryť informáciu)