Biblia.sk je neziskový projekt Slovenskej biblickej spoločnosti. Napriek tomu, že ju používame všetci zadarmo, jej udržiavanie a rozvoj zadarmo nie je. Vaša finančná podpora nám umožní pokračovať v šírení Božieho slova cez Biblia.sk, prostredníctvom vydávania Biblií a biblických titulov či prostredníctvom iných projektov.

Nastavenia
Druhý list Timotejovi

Výber kapitoly

Záložky

Ekumenický preklad
9 Ale s ich úspechmi je už koniec, lebo ich nerozumnosť sa stane zjavnou všetkým, ako sa stala aj nerozumnosť tamtých dvoch. 10 Ty si však dôsledne nasledoval moje učenie, správanie, predsavzatie, vieru, trpezlivosť, lásku, vytrvalosť, 11 moje prenasledovania, utrpenia, ktoré ma postihli v Antiochii, Ikóniu, Lystre. Aké prenasledovania som zniesol! A zo všetkých ma Pán vytrhol.3,11 Ž 34,20; Sk 13,14-52; 14,1-20 12 A všetci, čo chcú žiť zbožne v Ježišovi Kristovi, budú prenasledovaní.3,12 Jn 15,20 13 Ale zlí ľudia a podvodníci budú napredovať v zlom, budú zvádzať a budú zvádzaní.
Ekumenický preklad
moje prenasledovania, utrpenia, ktoré ma postihli v Antiochii, Ikóniu, Lystre. Aké prenasledovania som zniesol! A zo všetkých ma Pán vytrhol.3,11 Ž 34,20; Sk 13,14-52; 14,1-20
Katolícky preklad
prenasledovania a utrpenia, ktoré ma stihli v Antiochii, Ikóniu a v Lystre. A aké prenasledovania som podstúpil! Ale Pán ma vyslobodil zo všetkých.
Roháčkov preklad
moje prenasledovania, utrpenia, aké ma stihly v Antiochii, v Ikoniu, v Lystre, ktoré prenasledovania som zniesol, a zo všetkých ma vytrhol Pán.
Evanjelický preklad
v prenasledovaniach a utrpeniach, ktoré ma postihli v Antióchii, Ikónii a Lystre. Čo to boli za prenasledovania, ktoré som znášal! A zo všetkých ma Pán vytrhol.
Botekov preklad
v prenasledovaniach a utrpeniach, ktoré ma stihli v Antiochii, v Ikóniu a Lystre. Aké prenasledovania som podstúpil! Ale Pán ma vyslobodil zo všetkých.
Rómska Nová zmluva
the oda, sar pre mande o manuša džanas. Dikhehas the o pharipena so man sas andre Antiochija, Ikonija the andre Lystra. Tu the džanes sar igen pre mande o manuša džanas a soha pregeľom. No andral savoreste man o Del iľa avri.

Novinky zo Slovenskej biblickej spoločnosti

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát, 2018

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát s DT, 2018

NZ, žalmy a príslovia, Slovenský ekumenický preklad, 2018

V Slovenskej biblickej spoločnosti veríme,
že Božie slovo nestratilo na svojej večnej hodnote.
Preto ho s Božou pomocou šírime v tlačenej, elektronickej, ale aj v audio a video podobe.

Projekty Vydavateľstvo

Počúvať Bibliu môžete aj bez internetu. Slovenský ekumenický preklad Biblie v audio formáte na stiahnutie si môžete zakúpiť na tomto mieste. (skryť informáciu)