Preklad:
Kniha:
3  Budeš nádhernou korunou v ruke Hospodina, kráľovským turbanom v dlani svojho Boha.   4  Už ti viac nepovedia: Opustená a tvojej krajine: Spustošená, lebo ťa budú volať: Obľúbená a tvoju krajinu: Vydatá, lebo v tebe má Hospodin zaľúbenie a tvoja krajina sa za neho vydá.   5  Ako si mladík berie pannu, tak si ťa vezme tvoj staviteľ a ako sa ženích teší z nevesty, tak sa bude z teba tešiť tvoj Boh.   6  Na tvoje múry, Jeruzalem, som postavil hliadky. Po celý deň a po celú noc neutíchnu. Vy, čo vyznávate Hospodina, nedoprajte si pokoj!   7  Nedajte mu pokoj, kým nepostaví Jeruzalem a neurobí ho chválou na zemi.  
Botekov preklad :
Lebo ako mládenec si berie pannu, tak teba si vezme ten, čo ťa znovu zbuduje; ako ženích má radosť zo svojej nevesty, tak tvoj Boh bude mať radosť z teba.
(Isa 62,5)
Ekumenický preklad :
Ako si mladík berie pannu, tak si ťa vezme tvoj staviteľ a ako sa ženích teší z nevesty, tak sa bude z teba tešiť tvoj Boh.
(Isa 62,5)
Evanjelický preklad :
Lebo ako mládenec sa žení s pannou, tak sa ožení tvoj Staviteľ s tebou; a ako sa ženích teší z nevesty, tešiť sa bude z teba tvoj Boh.
(Isa 62,5)
Katolícky preklad :
Ako si vezme mladík pannu, tak si ťa vezme tvoj staviteľ, a ako sa teší ženích neveste, tešiť sa bude tvoj Boh.
(Isa 62,5)
Roháčkov preklad :
Lebo jako si mládenec vezme pannu za ženu, tak si ťa vezmú tvoji synovia, a jako sa ženích raduje svojej neveste, tak sa bude tebe radovať tvoj Bôh.
(Isa 62,5)
Rómska Nová zmluva :
Najnovšie
ukázať/skryť
Našli ste chybu?
Máte nápad na zlepšenie?
Kontaktujte nás