Preklad:
Kniha:
1  Potom určil sedemdesiatdva Var. sedemdesiat (aj vo v. 17) iných a rozoslal ich pred sebou po dvoch do každého mesta a osady, kam chcel sám ísť.   2  I povedal im: Žatva je veľká, ale robotníkov je málo. Proste preto Pána žatvy, aby poslal robotníkov na svoju žatvu!   3  Choďte! Hľa, posielam vás ako baránkov medzi vlkov.  
Botekov preklad :
Potom Pán určil iných sedemdesiatich dvoch a po dvoch ich poslal pred sebou do každého mesta a na každé miesto, kam sa chystal ísť.
(Luk 10,1)
Ekumenický preklad :
Potom určil sedemdesiatdva Var. sedemdesiat (aj vo v. 17) iných a rozoslal ich pred sebou po dvoch do každého mesta a osady, kam chcel sám ísť.
(Luk 10,1)
Evanjelický preklad :
Potom si Pán vyvolil aj iných, sedemdesiatich, a po dvoch poslal ich pred sebou do každého mesta a na každé miesto, kde sám chcel ísť.
(Luk 10,1)
Katolícky preklad :
Potom si Pán vyvolil iných sedemdesiatich dvoch a po dvoch ich poslal pred sebou do každého mesta a na každé miesto, kam sa sám chystal ísť.
(Luk 10,1)
Roháčkov preklad :
Potom vyvolil Pán aj iných, sedemdesiatich, a poslal ich po dvoch pred svojou tvárou do každého mesta a na každé miesto, kde mal sám prijsť.
(Luk 10,1)
Rómska Nová zmluva :
Paľis kidňa avri o Raj the avre eftavardeš (70) dženen a bičhaďa len po dujen anglal peste andre dojekh foros the pre dojekh than, kaj kamelas ov korkoro te džal.
(Luk 10,1)
Najnovšie
ukázať/skryť
Našli ste chybu?
Máte nápad na zlepšenie?
Kontaktujte nás