Biblia.sk je neziskový projekt Slovenskej biblickej spoločnosti. Napriek tomu, že ju používame všetci zadarmo, jej udržiavanie a rozvoj zadarmo nie je. Vaša finančná podpora nám umožní pokračovať v šírení Božieho slova cez Biblia.sk, prostredníctvom vydávania Biblií a biblických titulov či prostredníctvom iných projektov.

Nastavenia
Druhý Jánov list

Výber kapitoly

Záložky

Ekumenický preklad
10 Ak k vám niekto prichádza a neprináša toto učenie, neprijmite ho do domu, ani ho nepozdravte;1,10 Mt 7,15; Sk 20,29n; Rim 16,17; 2Tes 3,14 11 lebo kto ho pozdraví, má účasť na jeho zlých skutkoch.1,11 1Tim 5,22; 2Tim 3,6; Tít 1,11 12 Mnoho by som vám mal písať, no nechcel som to zveriť papieru1,12 T. j. na papyrusový list. a atramentu, dúfam však, že sa dostanem k vám a porozprávame sa tvárou v tvár, aby naša radosť bola úplná.1,12 Nm 12,8; 1Jn 1,3.4; 3Jn 13.14 13 Pozdravujú ťa deti tvojej vyvolenej sestry.1,13 2Jn 1
Ekumenický preklad
Mnoho by som vám mal písať, no nechcel som to zveriť papieru1,12 T. j. na papyrusový list. a atramentu, dúfam však, že sa dostanem k vám a porozprávame sa tvárou v tvár, aby naša radosť bola úplná.1,12 Nm 12,8; 1Jn 1,3.4; 3Jn 13.14
Katolícky preklad
Mnoho by som vám mal písať; nechcel som to urobiť na papieri a atramentom, lebo dúfam, že sa dostanem k vám a povieme si to ústne, aby naša radosť bola úplná.
Roháčkov preklad
Hoci vám mám mnoho čo písať, nechcel som papierom a černidlom, ale sa nadejem, že prijdem k vám a budem hovoriť ústa k ústam, aby bola naša radosť naplnená.
Evanjelický preklad
Mnoho by som vám mal písať, ale nechcel som to (urobiť) na papieri a černidlom, no dúfam, že prídem k vám a pohovoríme si tvárou v tvár, aby naša radosť bola úplná.
Botekov preklad
Mnoho by som vám mal písať; nechcel by som to urobiť na papieri a atramentom, lebo dúfam, že sa dostanem k vám a poviem vám to ústne, aby naša radosť bola úplná.
Rómska Nová zmluva
Hin man but, so tumenge te pisinel, ale na kamav pro papiris la tintaha. Bo pačav hoj avava ke tumende a vakeraha jekh avreha, a avke ela amaro radišagos pherdo.

Novinky zo Slovenskej biblickej spoločnosti

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát, 2018

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát s DT, 2018

NZ, žalmy a príslovia, Slovenský ekumenický preklad, 2018

V Slovenskej biblickej spoločnosti veríme,
že Božie slovo nestratilo na svojej večnej hodnote.
Preto ho s Božou pomocou šírime v tlačenej, elektronickej, ale aj v audio a video podobe.

Projekty Vydavateľstvo

Počúvať Bibliu môžete aj bez internetu. Slovenský ekumenický preklad Biblie v audio formáte na stiahnutie si môžete zakúpiť na tomto mieste. (skryť informáciu)