Biblia.sk je neziskový projekt Slovenskej biblickej spoločnosti. Napriek tomu, že ju používame všetci zadarmo, jej udržiavanie a rozvoj zadarmo nie je. Vaša finančná podpora nám umožní pokračovať v šírení Božieho slova cez Biblia.sk, prostredníctvom vydávania Biblií a biblických titulov či prostredníctvom iných projektov.

Nastavenia
Baruch (a Jeremiášov list)

Výber kapitoly

Záložky

Ekumenický preklad
1 Toto sú slová knihy, ktorú v Babylone napísal Baruch, Nerijov syn, ktorý bol synom Machseju, Sedekiovho syna, Asadiovho syna a ten bol synom Chilkiju.1,1 Jer 32,12; 36,4; 43,6 2 Napísal ju v piatom roku, v siedmy deň mesiaca, v období, keď Chaldejci dobyli Jeruzalem a vypálili ho.1,2 2Krľ 25,8; Jer 52,12; Zach 7,5 3 Vtedy Baruch prečítal slová tejto knihy Jechonjovi1,3 T. j. kráľovi Jojachínovi (porov. 2Krľ 24,12; Jer 52,31)., synovi judského kráľa Jojakíma, a všetkému ľudu, ktorý si prišiel vypočuť slová tejto knihy,1,3 Ex 24,7; 2Krľ 23,2; Jer 36,6.13-14 4 ako aj veľmožom a kráľovským synom i starším. Teda všetkému ľudu od najnižšie postaveného po najvyššieho, všetkým tým, čo bývali v Babylone pri rieke Súd.
Ekumenický preklad
Napísal ju v piatom roku, v siedmy deň mesiaca, v období, keď Chaldejci dobyli Jeruzalem a vypálili ho.1,2 2Krľ 25,8; Jer 52,12; Zach 7,5
Katolícky preklad
v piatom roku, siedmy deň mesiaca, v čase, keď Chaldejci zaujali Jeruzalem a spálili ho.
Botekov preklad
siedmeho dňa mesiaca v piatom roku, od času, čo Chaldejci zaujali Jeruzalem a zapálili ho.

Novinky zo Slovenskej biblickej spoločnosti

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát, 2018

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát s DT, 2018

NZ, žalmy a príslovia, Slovenský ekumenický preklad, 2018

V Slovenskej biblickej spoločnosti veríme,
že Božie slovo nestratilo na svojej večnej hodnote.
Preto ho s Božou pomocou šírime v tlačenej, elektronickej, ale aj v audio a video podobe.

Projekty Vydavateľstvo

Počúvať Bibliu môžete aj bez internetu. Slovenský ekumenický preklad Biblie v audio formáte na stiahnutie si môžete zakúpiť na tomto mieste. (skryť informáciu)