Biblia.sk je neziskový projekt Slovenskej biblickej spoločnosti. Napriek tomu, že ju používame všetci zadarmo, jej udržiavanie a rozvoj zadarmo nie je. Vaša finančná podpora nám umožní pokračovať v šírení Božieho slova cez Biblia.sk, prostredníctvom vydávania Biblií a biblických titulov či prostredníctvom iných projektov.

Nastavenia
Baruch (a Jeremiášov list)

Výber kapitoly

Záložky

Ekumenický preklad
5 Všetci títo plakali, postili sa a modlili sa pred Pánom.1,5 Ezd 10,1; Joel 1,14; 2,12 6 Zozbierali peniaze — každý dal toľko, koľko mohol — 7 a poslali ich do Jeruzalema kňazovi Jojakímovi, Chilkijovmu synovi, ktorý bol synom Saloma, a kňazom i všetkému ľudu, čo bol s ním v Jeruzaleme.1,7 2Krľ 23,4 8 V desiaty deň sivána prevzal Baruch z Pánovho domu nádoby odvlečené z chrámu, aby ich vrátil do judskej krajiny. Boli to strieborné nádoby, ktoré dal zhotoviť judský kráľ Cidkija, Joziášov syn,1,8 Ezd 1,7-11 9 po tom, čo babylonský kráľ Nebukadnesar odvliekol z Jeruzalema Jechonju a s ním ako zajatcov odviedol do Babylonu kniežatá, veľmožov a ľud tej krajiny.1,9 2Krľ 24,12; Jer 24,1; 29,2
Ekumenický preklad
a poslali ich do Jeruzalema kňazovi Jojakímovi, Chilkijovmu synovi, ktorý bol synom Saloma, a kňazom i všetkému ľudu, čo bol s ním v Jeruzaleme.1,7 2Krľ 23,4
Katolícky preklad
a poslali ich do Jeruzalema kňazovi Joakimovi, synovi Helkiáša, syna Salomovho, i kňazom, aj všetkému ľudu, ktorý bol s ním v Jeruzaleme.
Botekov preklad
a poslali ich do Jeruzalema kňazovi Joakimovi, synovi Chelkiáša, syna Saloma, i ostatným kňazom a všetkému ľudu, ktorý bol s ním v Jeruzaleme.

Novinky zo Slovenskej biblickej spoločnosti

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát, 2018

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát s DT, 2018

NZ, žalmy a príslovia, Slovenský ekumenický preklad, 2018

V Slovenskej biblickej spoločnosti veríme,
že Božie slovo nestratilo na svojej večnej hodnote.
Preto ho s Božou pomocou šírime v tlačenej, elektronickej, ale aj v audio a video podobe.

Projekty Vydavateľstvo

Počúvať Bibliu môžete aj bez internetu. Slovenský ekumenický preklad Biblie v audio formáte na stiahnutie si môžete zakúpiť na tomto mieste. (skryť informáciu)