Biblia.sk je neziskový projekt Slovenskej biblickej spoločnosti. Napriek tomu, že ju používame všetci zadarmo, jej udržiavanie a rozvoj zadarmo nie je. Vaša finančná podpora nám umožní pokračovať v šírení Božieho slova cez Biblia.sk, prostredníctvom vydávania Biblií a biblických titulov či prostredníctvom iných projektov.

Nastavenia
List Rimanom

Výber kapitoly

Záložky

Ekumenický preklad
23 Hrdíš sa Zákonom, ale prestupovaním Zákona zneucťuješ Boha, 24 ako je napísané: Pre vás sa medzi pohanmi rúhajú Božiemu menu.2,24 Iz 52,5; Ez 36,20n 25 Obriezka je zaiste užitočná, ak zachovávaš Zákon; ale ak prestupuješ Zákon, tvoja obriezka sa stala neobriezkou.2,25 Jer 4,4; Ga 5,3; 6,15 26 Ak teda neobrezaný zachováva požiadavky Zákona, či sa jeho neobriezka nebude počítať za obriezku?2,26 Ga 5,6 27 A neobrezaný na tele, ktorý plní Zákon, bude súdiť teba, ktorý napriek litere a obriezke prestupuješ Zákon.
Ekumenický preklad
Obriezka je zaiste užitočná, ak zachovávaš Zákon; ale ak prestupuješ Zákon, tvoja obriezka sa stala neobriezkou.2,25 Jer 4,4; Ga 5,3; 6,15
Katolícky preklad
Obriezka osoží, ak zachováš zákon. Ale ak zákon prestupuješ, tvoja obriezka stala sa neobriezkou.
Roháčkov preklad
Lebo obriezka síce osoží, keď robíš to, čo káže zákon. Ale keď si priestupníkom zákona, tvoja obriezka stala sa neobriezkou.
Evanjelický preklad
Obriezka je prospešná, ak plníš zákon. Ale ak prestupuješ zákon, tvoja obriezka stala sa neobriezkou.
Botekov preklad
Obriezka ti osoží, ak zachovávaš Zákon. No ak Zákon prestupuješ, aj popri svojej obriezke ako keby si nebol nikdy prijal obriezku.
Rómska Nová zmluva
Te doľikeres o zakonos, akor hin tiro občhinďipen ( tiri obriezka) pro lačho; ale te na doľikeres o zakonos, oda hin avke, sar te šoha ( ňikda) na uľalas občhindo.

Novinky zo Slovenskej biblickej spoločnosti

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát, 2018

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát s DT, 2018

NZ, žalmy a príslovia, Slovenský ekumenický preklad, 2018

V Slovenskej biblickej spoločnosti veríme,
že Božie slovo nestratilo na svojej večnej hodnote.
Preto ho s Božou pomocou šírime v tlačenej, elektronickej, ale aj v audio a video podobe.

Projekty Vydavateľstvo

Počúvať Bibliu môžete aj bez internetu. Slovenský ekumenický preklad Biblie v audio formáte na stiahnutie si môžete zakúpiť na tomto mieste. (skryť informáciu)