Biblia.sk je neziskový projekt Slovenskej biblickej spoločnosti. Napriek tomu, že ju používame všetci zadarmo, jej udržiavanie a rozvoj zadarmo nie je. Vaša finančná podpora nám umožní pokračovať v šírení Božieho slova cez Biblia.sk, prostredníctvom vydávania Biblií a biblických titulov či prostredníctvom iných projektov.

Nastavenia
Kniha žalmov

Výber kapitoly

Záložky

Katolícky preklad
11 Nech rozprávajú o sláve tvojho kráľovstva a o tvojej moci nech hovoria; 12 nech ľuďom oznamujú tvoje zázraky i slávu a velebu tvojho kráľovstva. 13 Tvoje kráľovstvo je kráľovstvo pre všetky veky a tvoja vláda sa rozprestiera na všetky pokolenia. Pán je vo všetkých svojich slovách pravdivý a svätý vo všetkých svojich skutkoch. 14 Pán podopiera všetkých, čo klesajú, a dvíha všetkých skľúčených. 15 Oči všetkých sa s dôverou upierajú na teba a ty im dávaš pokrm v pravý čas.
Ekumenický preklad
Tvoje kráľovstvo pretrvá všetky veky, tvoja vláda všetky pokolenia.145,13 Ž 146,10; 1Tim 1,17145,13 Var. + (nún) Hospodin je verný vo všetkých svojich slovách a milostivý vo všetkých svojich skutkoch. (samech)
Katolícky preklad
Tvoje kráľovstvo je kráľovstvo pre všetky veky a tvoja vláda sa rozprestiera na všetky pokolenia. Pán je vo všetkých svojich slovách pravdivý a svätý vo všetkých svojich skutkoch.
Roháčkov preklad
Tvoje kráľovstvo je kráľovstvom všetkých vekov a tvoje panovanie nad jedným každým pokolením.
Evanjelický preklad
Tvoje kraľovanie je kraľovaním všetkých vekov, cez všetky pokolenia Tvoje panovanie.
Botekov preklad
Mem Tvoje kráľovstvo trvá naveky a tvoja vláda sa rozprestiera na všetky pokolenia. (Nun) Jahve je verný vo svojich prisľúbeniach a dobrotivý vo všetkom, čo koná.

Novinky zo Slovenskej biblickej spoločnosti

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát, 2018

Slovenský ekumenický preklad, štandardný formát s DT, 2018

NZ, žalmy a príslovia, Slovenský ekumenický preklad, 2018

V Slovenskej biblickej spoločnosti veríme,
že Božie slovo nestratilo na svojej večnej hodnote.
Preto ho s Božou pomocou šírime v tlačenej, elektronickej, ale aj v audio a video podobe.

Projekty Vydavateľstvo

Počúvať Bibliu môžete aj bez internetu. Slovenský ekumenický preklad Biblie v audio formáte na stiahnutie si môžete zakúpiť na tomto mieste. (skryť informáciu)